Kurulum Senaryoları

Sisoebys kullanım ihtiyaçlarına göre yapılandırılabilmektedir. Yerel ağ üstünde olduğu kadar, geniş alan ağlarında da kullanımı uygundur. Ağ band genişliği konusunda son derece verimli davranan sisoebys ulusal ölçekte ihtiyaçlara bile cevap verebilecek ölçeklenebilirliğe sahiptir.

Üstte gösterimi sağlanan kurulum senaryosu en temel kurumsal network yapısı için düzenlenmiştir. Bu senaryoda Uygulama sunucu üstünde sisoebys tüm özellikleriyle çalışmaktadır. Veritabanı ve depolama alanı olarak ise ikincil bir sunucu önerilmektedir. Uygulama sunucuları ve veritabanı sunucuları donanımsal olarak farklı karakterler çizmektedir. Uygulama sunucuları aynı anda pek çok paralel web isteğine cevap verebilecek çeviklikte olmalıdırlar.Bu nedenle uygulama sunucuların daha çok işlemci çekirdeği ve bellek barındırması tercih edilir.  Çok yüksek disk kapasitelerine ihtiyaç duyacak olan veritabanı ve depolama sunucuları ise uygulama sunuculara oranla daha güçlü işlemcilere ihtiyaç varken çekirdek sayılarının çok olması çok önemli görülmemektedir.

Bu kurulumda bütün web işlemleri ve ağır işlemler uygulama sunucu üstünde işlenmektedir. Dosya formatı dönüşümü, içerik şifreleme de-şifreleme,imza doğrulama, raporlama, tam metin içeriği arama, fax-mail işlemleri gibi örneklerini sıralayabileceğimiz işlemler uygulama sunucunun çevikliğini düşürecek arka planda çalışması gerekecek işlemler olarak karşımıza çıkmaktadır. Kapasite planlaması içinde daha farklı kurulum senaryoları da değerlendirilebilir.

Yatayda ve dikeyde ölçeklenebilen Sisoebys uygulama sunucusu ve storage çiftliklerine dağıtılabilir. Cluster yapısında kullanım aynı zamanda yük dengelemesi sağlayacaktır. Uygulama sunucuların problem yaşaması durumunda kesintisiz hizmet (High Availability) sağlanabilecektir. Bağımsızlaştırılarak kullanılabilecek  işlem sunucusu ise uygulama sunucularının arkan plan işlem yükünü omuzlayarak uygulama sunucuların daha çevik çalışmalarına olanak sağlayabilecektir.

Sisoebys sınırsız belge depolama kapasitesine sahiptir. Storage çiftliğinde (SAN) belirtilecek bir belge yığını kök dizini altında dengelenerek kayıt oluşturma imkanı sağlamaktadır. Örneğin 5 yıl önce kaydı gerçekleştirilmiş belge içerikleri kolaylıkla daha yavaş depolama ünitelerine kaydırılabilir. Güncel kayıtların ise daha hızlı sistemler üstünde kayıt altına alınması sağlanabilir. Böylelikle performanstan ödün vermeden uzun sürelerce uygun maliyetlerde arşivleme imkanı sağlanır.